نشانگان پیش از قاعدگی در بانوان چیست ؟ [این چند روز هوای #همسر را داشته باشید]

نشانگان پیش از قاعدگی در بانوان چیست ؟ [این چند روز هوای #همسر را داشته باشید] 


بیشتر خانم‌ها نسبت به چند روز ثابت در هر ماه احساس ناخوشایندی دارند. این روزها همان دوره پیش از قاعدگی هستند؛ دوره‌ای که مشکلات روحی-‌روانی و جسمی متعددی به همراه می‌آورد. اما اگر از بیشتر خانم‌ها بپرسید،..

 جنبه روحی‌روانی ماجرا بیشتر آنها را آزار می‌دهد تا جنبه جسمی. البته باید دانست که مشکلات روحی-‌روانی این دوره فقط زن‌ها را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، بلکه در اکثر قریب به اتفاق موارد، عوارض آن دامنگیر همسران این خانم‌ها هم می‌شود.


در علم پزشکی، مشکلات این دوره با نام نشانگان ( سندرم پی‌ام‌اس یا PMS ) پیش از قاعدگی شناخته می‌شوند و طبق متون علمی، ۸۵ درصد خانم‌ها در دوره نشانگان پیش از قاعدگی حداقل یکی از این علایم را تجربه می‌کنند؛ افسردگی، تحریک‌پذیری، حساسیت بیش از حد به مسایل روزمره، ورم بدن، افزایش اشتها، سردرد و …

مشکلاتی که خانم‌های متاهل در دوره نشانگان پیش از قاعدگی تجربه می‌کنند ابعاد دیگری هم دارد. درواقع نحوه نادرست برخورد آقایان با تغییرات خلقی همسر، یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های روحی‌- روانی خانم‌هاست.

رفتار غلط مردها در چنین موقعیتی، درست شبیه روشن کردن چاشنی یک کوه دینامیت است؛ تا جایی که بعضی روان‌شناسان عقیده دارند ناآگاهی و رفتار غلط شوهر، هنگامی که همسرش دوره نشانگان پیش از قاعدگی را می‌گذراند، می‌تواند به طلاق و جدایی منجر شود!


در صورت تمایل به مطالعه متن کامل مقاله روی لینک روبرو بزنید »» https://bonyana.com/13382***


برای دریافت مطالب کانال ما رو در سروش @bonyana و آی گپ @bonyana و گپ @bonyana یا در پیام رسان بله @bonyana دنبال کنید .


***


/ 0 نظر / 57 بازدید