اینستاگرام بازیگران ایرانی محل تبلیغ سبک زندگی آمریکایی ها [ چرا و چگونه؟ ]

تبلیغ #سبک_زندگی آمریکایی ها در #اینستاگرام بازیگران ایرانی [ چرا و چگونه؟ ]


#مهربانی با #حیوانات موضوعی است که در ادیان الهی و به ویژه اسلام به آن بسیار سفارش شده است، «اگر همه دنیا را بدهند، حاضر نیستم دانه‌ای از دهان موری جدا کنم،» همین یک جمله از امام اول شیعیان کافی است تا عمق نگاه دین به جانوران را فهم کرد. در ادبیات ما هم نمونه‌های زیادی وجود دارد،« میازار موری که دانه کش است/ که جان دارد و جان شیرین خوش است»


«بیایید با حیوانات مهربان باشیم»، این عبارتی است که با درج هشتگ زیر تصاویری از سگ‌ها و گربه‌ها در صفحات اینستاگرامی برخی سلبریتی‌ها دیده می‌شود، اما مهربانی با حیوانات ظاهراٌ با خانگی‌کردن این حیوانات و محشور شدن با آنها اشتراک معنایی پیدا کرده است، سگ حیوان باوفایی است که برای انسان جنبه نگهبانی از خانه و کاشانه و زمین را دارد،آن هم بیشتر در روستاها و محیط‌های غیرشهری، نه درآپارتمان‌ها و محیط‌های شهری.


می‌توان با سگ‌ها و گربه‌ها مهربان بود و خوش‌رفتاری به این موجودات را به بچه‌ها آموخت، اما خانگی‌کردن سگ‌ها و نگهداری از آنها تا جایی که جایگزین یا مکمل فرزند انسان شوند، دیگر ربطی به مهربانی‌کردن با حیوانات ندارد و به نوعی محشورشدن با جانوران محسوب می‌شود. این محشورشدگی با سگ‌ها و گربه‌ها خود سبکی از زندگی ارائه می‌دهد که انطباقی با سبک زندگی ایرانی ندارد.


ادامه این مقاله را با کلیک روی لینک زیر بخوانید »» 

https://bonyana.com/13405***


برای دریافت مطالب کانال ما رو در سروش @bonyana و آی گپ @bonyana و گپ @bonyana یا در پیام رسان بله @bonyana دنبال کنید .


***


/ 0 نظر / 43 بازدید